Vacature | Ondernemende labmanager

Planet B.io, dé innovatiehub voor industriële biotechnologie, zoekt een ondernemende labmanager om ons team te versterken!

Achtergrond

Op een unieke locatie in Delft, de Biotech Campus Delft (BCD), worden al 155 jaar lang vele innovatieve producten op basis van biotechnologie ontwikkeld en geproduceerd. Het grootste en bekendste bedrijf op de BCD is dsm-firmenich, maar sinds eind 2018 is de BCD volop in ontwikkeling om een open innovatie campus te worden voor startups, scale-ups, en grotere bedrijven actief in de biotechnologie. Op dit moment zijn er 18 bedrijven en een proeffabriek gevestigd op de BCD.

De ontwikkeling van het biotech ecosysteem op de campus wordt uitgevoerd door de stichting Planet B.io. Planet B.io is jonge en dynamische organisatie die zich volop inzet om een unieke biotech community te bouwen. We ondersteunen ondernemers op zoveel mogelijk gebieden zodat we met elkaar de transitie naar een duurzamere wereld kunnen versnellen.

 

Onderwijslab

Succesvolle, groeiende biotech bedrijven hebben een grote behoefte aan nieuwe medewerkers. Daarom hebben we recent een belangrijke nieuwe stap gezet in het aanbod van diensten op de BCD; een onderwijslab waar verschillende onderwijsinstellingen gebruik van kunnen maken om leerlingen op te leiden tot de medewerkers van morgen. Het onderwijslab is in september 2023 geopend, en al snel meldde de eerste vaste klant zich aan.

 

Shared Service Lab

Planet B.io ondersteunt mensen met goede ideeën, maar niet iedereen heeft een eigen laboratorium tot zijn beschikking. Daarom hebben we naast het onderwijslab ook een Shared Service Lab ingericht. Dit lab is gericht op onderzoekers die tijdelijk een (deel van een) lab nodig hebben voor proof of concept experimenten. Op dit moment wordt de benodigde lab-apparatuur aangeschaft, naar verwachting kunnen de eerste gebruikers vanaf herfst 2024 gebruik maken van dit ‘turn key’ lab.

 

Planet B.io zoekt vanaf 1 september 2024 een ondernemende labmanager om het Onderwijslab en het Shared Service Lab operationeel en commercieel te managen.

 

Labmanager Onderwijslab & Shared Service Lab

Als labmanager ben jij verantwoordelijk voor de volgende activiteiten:

- Het operationeel inrichten, beheren en onderhouden van het Onderwijslab & Shared Service Lab.

  • Beheer van apparatuur (aanschaf, onderhoud)
  • Beheer van ‘consumables’ en chemicaliën
  • Controle op veilig werken op het lab

- Het managen van de relaties met huidige en toekomstige klanten.

  • Kritische meedenken over onderwijs- of onderzoeksplannen
  • Afspraken over taken en verantwoordelijkheden m.b.t. apparatuur of consumabels
  • Accountmanagement (opstellen contracten, facturen, review samenwerking)

- Het uitwerken van soepel lopende werkprocessen van het Onderwijslab & Shared Service Lab.

- Het opstellen en uitvoeren van een acquisitieplan voor nieuwe klanten voor het Onderwijslab en Shared Service Lab, in samenwerking met de business developer van Planet B.io.

- Advies uitbrengen aan directie Planet B.io wat er (in de toekomst) nodig is voor een succesvol Onderwijslab en Shared Service Lab.

 

Organisatie & Team

Je komt te werken binnen Planet B.io, in een team van gemotiveerde en ervaren professionals binnen een platte en informele organisatie. Je werkt nauw samen met de business developer, de projectmanager, de gebouwbeheerder en de CTO.

 

Jouw profiel

 • HBO werk- en denkniveau
 • Achtergrond in laboratorium werk: Life Sciences, Biotechnologie of Levensmiddelentechnologie
 • Je bent communicatief en klantgericht
 • Je bent pragmatisch en hebt een hoog probleemoplossend vermogen
 • Je beheert zowel de Nederlandse als de Engelse taal
 • Je bent flexibel en toegewijd

 

Jouw persoonlijkheid

 • Je hebt veel energie, en signaleert en pakt kansen.
 • Je bent een zelfstandige denker en werker, maar je begrijpt ook hoe belangrijk het is om collega's en klanten goed te informeren.
 • Je bent vriendelijk en assertief, jij neemt jouw verantwoordelijkheid en je zorgt ervoor dat klanten hun eigen verantwoordelijkheid nemen.
 • Je past het best in ons team als je een positieve instelling en een goed gevoel voor humor hebt.
 • Gezien de aard van de functie vind je het geen probleem om het grootste deel van de werkzaamheden op de BCD uit te voeren.

 

Aanbod

Contract van 12 maanden (met kans op verlenging), 24-40 uur per week. Salaris is in lijn met vacature en ervaring van de kandidaat.

 

Deze vacature is inmiddels gesloten; nieuwe sollicitaties worden niet meer in behandeling genomen.